Urząd Gminy w Dziemianach

Wydruk z serwisu BIP, dn.

POWSZECHNY SPIS ROLNY
WÓJT GMINY DZIEMIANY
INFORMUJEOd dnia 09.08.2010 r. do dnia 23.08.2010 r. na terenie Gminy Dziemiany odbędzie się OBCHÓD PRZEDSPISOWY mający na celu:
  • zapoznanie się rachmistrza z terenem, na którym będzie prowadzić spis rolny,

  • zweryfikowanie gospodarstwa rolnego

  • zweryfikowanie danych o gospodarstwie rolnym

  • zweryfikowanie lokalizacji siedziby gospodarstwa rolnego oraz siedziby użytkownika na mapie cyfrowej

  • doręczenie użytkownikowi gospodarstwa rolnego listu Prezesa GUS informującego o zasadach, znaczeniu i zakresie spisu rolnego oraz o bezwzględnym zachowaniu tajemnicy statystycznej, co do wszystkich danych zbieranych podczas spisu

  • ewentualne umówienie się rachmistrza z użytkownikiem gospodarstwa na przeprowadzenie wywiadu w konkretnym dniu spisu.


Od 01.09.2010 do dnia 31 października 2010 r. odbędzie się na terenie Gminy Dziemiany POWSZECHNY SPIS ROLNY. Będzie to pierwszy spis realizowany od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i jednocześnie pierwszy przeprowadzony w tym samym terminie i w tym samym zakresie tematycznym we wszystkich 27 państwach członkowskich UE.

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o udział w tym badaniu i życzliwe przyjęcie odwiedzających Państwa rachmistrzów spisowych podczas OBCHODU PRZEDSPISOWEGO I SPISU ROLNEGO.

POWSZECHNY SPIS ROLNY Odbędzie się wprawdzie jesienią br., jednak badanie dotyczyć będzie stanu na dzień 30 czerwca 2010 r. ( czyli umówionego roku gospodarczego).

Zanotowanie przez Państwa najważniejszych informacji o stanie gospodarstwa na dzień 30 czerwca 2010 r. zdecydowanie ułatwi i przyspieszy przeprowadzenie właściwego spisu.

Broszurkę informacyjną z podstawowymi zagadnieniami, o które zapyta rachmistrz otrzymają Państwo podczas obchodu przedspisowego. Zachęcam Państwa do jej wypełnienia.Wójt Gminy Dziemiany
/-/ Leszek Pobłocki